Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 5 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Charakterystyka bólu depresyjnego

Dr Dariusz Wasilewski opowiada o bólu odczuwanym podczas depresji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o depresji, zapoznaj się z wypowiedzią naszego eksperta.

Mogą one pomóc zmniejszyć objawy takie jak smutek, zmartwienie lub uczucie wewnętrznego odrętwienia, trudności ze snem, które mogą pojawić się u osoby z PTSD, zwłaszcza jeżeli PTSD współwystępuje z depresją. Zazwyczaj branie takich leków ma doprowadzić pacjenta do stanu, w którym będzie w stanie uczestniczyć w psychoterapii.

Zawsze gdy ma Pani wątpliwości dotyczące leczenia, warto porozmawiać z psychiatrą i poprosić o wytłumaczenie podejmowanych procedur.

Według obecnych standardów leczenia opartego na dowodach naukowych, obecnie uważa się, że pierwszą linią postępowania w przypadku zdiagnozowania PTSD jest uczestnictwo w terapii poznawczo-behawioralnej - w której stosowana jest metoda przedłużonej ekspozycji. Jest to jak na razie jedyna metoda psychoterapii PTSD, która została empirycznie zweryfikowana i której skuteczność jest potwierdzona. Jest to intensywna, krótkoterminowa terapia.

W celu zapoznania się z obecnymi standardami leczenia PTSD, warto odwiedzić stronę: https://www.nice.org.uk/guidance/cg26

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy