Jaki jest powód braku ochoty na wychodzenie z domu u osoby z brakiem energii?

Dzień dobry. Ostatnio martwi mnie mój stan zdrowia. Nie mam ochoty na wychodzenie z domu , najlepiej, gdy jestem sama. Miewam napady głodu i wahania nastrojów oraz ciągle jestem niewyspana, a śpię dużo. Mam mało energii. Jestem nerwowa, ale nie mam myśli samobójczych. Mam wrażenie, jakby moje życie nie miało sensu. W szkole miałam wiele stresu. Nie jestem z rodziny patologicznej. Lekarz skierował mnie do specjalisty z objawami niedoczynności tarczycy. Jednak czy mogę cierpieć na depresję?

Witam Panią Serdecznie,

Na Portalu nie ma możliwości diagnozowania.

Z Pani opisu wnioskuję, że może mieć Pani stan mocno obniżonego nastroju jako odpowiedź na stres.
Wskazana byłaby kontrolna konsultacja i diagnostyka endokrynologiczna, celem wykluczenia podłoża hormonalnego Pani symptomów.
Pomocna byłaby również konsultacja psychologiczna.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Nie można wykluczyc depresji, ale to może tylko stwierdzić specjalista (lekarz psychiatra, psychoterapeuta) po wnikliwej rozmowie.

Proszę koniecznie sprawdzić niedoczynność tarczycy. Jeśli nie to jest przyczyną, proszę poszukać pomocy u psychoterapeuty i (lub) lekarza psychiatry. Konsultacje u psychiatry i psychoterapeuty sa też dostepne bezpłątnie - refundowane przez NFZ w poradniach.

Wszystko będzie dobrze, prosze tylko szukać pomocy u specjalistów.

Pozdrawiam serdecznie

Edyta Szafran, terapeutka uzależnień

edyta.szafran@vp.pl

Witam Panią
Warto skonsultować swoje problemy z lekarzem i wykonać
badania w celu wykluczenia przyczyn somatycznych.
Jeżeli wyniki będą w porządku, to możliwe,
że brak ochoty na wyjście z domu, Pani unikanie ludzi,
wahania nastroju, brak życiowej energii i sensu życia
ma podłoże psychologiczne, np. stres, niska samoocena,
przykre doświadczenia w przeszłości…
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani obniżonej energii
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
podczas której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
i odzyska Pani życiową energię oraz sens i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl