Jaki jest powód braku utrzymania dłuższej relacji z jedna partnerką?

Witam. Mam problem natury psychologicznej. Mianowicie dotyczy on tego że nie potrafię być z jedną partnerka dłuższy czas. Nie chodzi tylko o seks. Poprostu jeśli wiem że zdobyłem jakąś kobietę zaczynam "przestawać ja chciec." Jeśli nie mogę dostać tej co chce, chce mieć ją jeszcze bardziej. Czy da się to jakoś nazwać? Można to leczyć?

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu wnioskuję, ze funkcjonuje Pan na zasadzie przyciągania i odpychania i jakaś część Pana obawia się bliskości i stałego związku partnerskiego.

Wskazana byłaby terapia, żeby mógł Pan dotrzeć do prawdziwej przyczyny takiego funkcjonowania Pana.

Życzę Panu bliskiej relacji partnerskiej,
Irena Mielnik-Madej

Dzień dobry. Dojrzałe relacje partnerskie polegają na bliskości, budowaniu więzi i podmiotowym traktowaniu drugiej osoby. To, co Pan opisuje nie do końca, sam Pan przyzna, wpisuje się w taką koncepcję. Kobiety raczej spełniają w Pana życiu pewną funkcję a to sprowadza je trochę jednak do przedmiotowości w traktowaniu. Zdobyta, jest bezużyteczna, bo chodzi o to, by Pan mógł ją zdobyć a nie stworzyć z nią relację. Jest wiec miejsce tylko dla Pana potrzeb, nic dziwnego zatem, ze po ich spełnieniu kobieta nie jest już interesująca. Choć wygląda to na egoizm, w psychologii raczej diagnozuje się to jako lęk przed bliskością. Tak, można to zmienić. Zachęcam do podjęcia pracy z psychologiem i przepracowania powodów, dla których nie może Pan być w pełni szczęśliwy. Pozdrawiam serdecznie.