Jaki lek może być dla mnie skuteczny?

Mam ogromny dylemat. Od września mam nawrót depresji, prawdopodobnie jako składową ChAD,wcześniej przez kupę lat leczyliśmy jako depresję. W tej chwili odstawiłam Aurorix, bo zupełnie na mnie nie działał. Mój lekarz zmienił go z wcześniej zażywanej Elicea. Lek ten brałam ponad miesiąc i było raczej gorzej. Kolejny lek, który mam zacząć brać to Efectin i Zolafren. Poszłam więc poradzić się do drugiego psychiatry. Już nie mogę znieść tego samopoczucia, Pani doktor zaleca raczej Dulsevie i Lamotrix. To już tak długo trwa, naprawdę chciałabym dokonać dobrego wyboru. Kolejne nietrafione leki to znowu miesiąc leczenia na marne. Ze względu na sytuację nie jestem w stanie już w nieskończoność przedłużać L4. Muszę wrócić do pracy, do aktywności, mam syna. A ja leżę, płacze, irytuje się, już nie umiem znieść tego bólu istnienia i bezradności. Proszę o opinię, który zestaw leku może być skuteczny, który daje mniej efektów ubocznych. Wiem, że co pacjent to inne reakcje. Ale jednak proszę o pomoc

Witam! Po odstawieniu Aurorix należy zachować okres dwutygodniowej karencji - między leczeniem blokerami wychwytu MAO i innymi należy bezwzględnie zachować dwutygodniowy odstęp!!! Przy braku odpowiedzi na dotychczasową terapię zestaw Efectin Zolafren wydaje się być zdecydowanie korzystniejszy, jeżeli będą odpowiednie dawki i czas leczenia. Dobrze Pani zauważyła, że każdy lek może nieco inaczej działać na innego pacjenta - zależy to m.in. od osobniczej reakcji. Doradzanie na odległość nie jest zbyt dobrą metodą, proszę się oprzeć na swoich lekarzach. Powodzenia W. Łuczkowski.