Jaki wpływ ma częste masturbowanie się w okresie dojrzewania na przyszłe życie seksualne?

Witam! Mam pytanie dotyczące masturbacji. Mianowicie chodzi o to, czy jeśli w czasie okresu dojrzewania mężczyzna się masturbuje i to dużo, czy ma to wpływ na dalsze życie seksualne?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Nadmierna masturbacja jest główną przyczyną zaburzeń wzwodu u młodych mężczyzn. Samozaspokajanie uwrażliwia członek na jeden rodzaj bodźca i dlatego z czasem, przy pierwszych próbach zbliżenia z partnerką nie dochodzi do wzwodu. Pieszczenie członka dłonią przez partnerkę również zwykle nie pomaga, gdyż siła i tempo masturbacji jest równie istotne.

Z tego względu nie zaleca się częstego napięcia rozładowywania napięcia seksualnego w ten sposób. Znane są przypadki mężczyzn, którzy onanizowali się kilka razy dziennie, a następnie mieli wielomiesięczne problemu z uzyskaniem wzwodu.

Pozdrawiam