Jakie badania powinnam wykonać w związku z nadmierną potliwością?

Kobieta.lat 46. Od kilku lat poty zalewaja cale cialo.szczegolnie w dzien. Intensywnie latem. Jednak w tym roku pocenie b.nasililo sie. Nie przekwita jeszcze. Ddatkowo sprawe pogorszyla szczepionka od covid. Chodze cala mokra.jakbym wyszla spod prysznica. Pomocy. Jakie badania zrobic? Co jest przyczyna? Ja tyle nie wypijam co wypoce. Prosze o porade
KOBIETA, 46 LAT 2 miesiące temu

Trądzik - podstawowe informacje

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nadmierna potliwość to zjawisko, które może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Może być ono związane z wieloma jednostkami chorobowymi, dlatego w pierwszej kolejności można udać się do lekarza rodzinnego w celu rozpoczęcia diagnostyki. W dalszej kolejności nie zaszkodzi konsultacja dermatologiczna oraz endokrynologiczna.

Nadpotliwość występuje bowiem między innymi w przypadku: przewlekłych infekcji, cukrzycy, chorób serca, nadczynności tarczycy, chorób nowotworowych czy schorzeń neurologicznych. Nadmiernej potliwości sprzyja otyłość, stosowanie używek czy przyjmowanie niektórych leków.

Podczas diagnostyki pomocne są takie badania, jak: morfologia z rozmazem, poziom TSH, oznaczenie stężenia glukozy, badanie FT3 i FT4 oraz inne, które w razie potrzeby zleci Pani lekarz.

Nasi eksperci odpowiadali już na podobne pytania. Odpowiedzi znajdzie Pani po kliknięciu w linki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-wykonac-przy-nadmiernej-potliwosci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-przy-nadmiernej-potliwosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty