Jakie badania wykonać przy czerwienieniu się skóry?

Witam, jestem młodym mężczyzną, od kilku lat zmagam się z czerwienieniem twarzy, piekące poliki, nos i uszy. Przy sytuacjach stresowych, dochodzi do tego nadpotliwość. Zaczerwienie występuje również podczas ćwiczeń, jedzenia, czy nawet wiązania butów, największe wypieki mam po powrocie do domu, jak cały dzień ze mnie "schodzi", utrzymują się one dopóki nie zasnę, przy czym jest mi bardzo gorąco oraz towarzyszą temu zimne poty. Moje pytanie brzmi jakie badania wykonać? Do jakiego specjalisty się udać z tym problemem?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na różne możliwe czynniki, dlatego ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu dokładnej diagnozy i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Jednym z możliwych przyczyn opisanych dolegliwości może być stan zwany rumieńcem, który spowodowany jest różnymi czynnikami, takimi jak zaburzenia emocjonalne, hormonalne, alergie czy infekcje skórne (więcej o chorobach skóry można znaleźć pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy)

Zachęcamy do skonsultowania się z lekarzem rodzinnym lub internistą, który będzie mógł Pana skierować do odpowiedniego specjalisty, np. dermatologa, który specjalizuje się w diagnozie i leczeniu schorzeń skórnych, lub do endokrynologa, jeśli będzie podejrzewał zaburzenia hormonalne. W zależności od objawów i wyników początkowych badań, lekarz może zalecić dodatkowe testy diagnostyczne, takie jak badania krwi, testy alergiczne lub inne badania obrazowe.

Ważne jest również, abyś opisał Pan swoje objawy dokładnie i szczegółowo lekarzowi, włączając w to, jakie czynniki mogą je nasilać lub łagodzić oraz czy ma Pan jakieś inne dolegliwości zdrowotne lub przyjmuje jakieś leki. To pomoże lekarzowi w postawieniu dokładnej diagnozy i zaplanowaniu odpowiedniego leczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.