Jakie badanie mogę wykonać w związku z przybieraniem na wadze?

Dzień dobry, mam ogromny problem, a mój lekarz sobie nie radzi. Miałam zabieg stwierdzający endometriozę i po tym zabiegu zaczęłam puchnąć. Wyrosła mi opona pod biustem, która zmienia swój rozmiar. Po chodzeniu zwiększyła swój obwód o 5,5cm. Opona ma wymiary z przedziału 94 do 107cm w zależności od pory dnia lub wykonywanego wysiłku. Przed operacją w tym miejscu miałam maksymalnie 85cm. Tarczyca w normie. Jakie badania mogę wykonać? Lub co może być powodem tego, że po zabiegu wyrosło mi coś takiego? Piersi zwiększyły obwód ze 100cm do 107cm. Uda miały 54cm, po zabiegu z przedziału 57 do 62cm. Waga również uległa zwiększeniu. Odżywiam się tak jak przed operacją, pije wystarczającą ilość wody (0.03l na 1 kg masy ciała) jem 4 posiłki dziennie. Waga wzrosła o jakieś 5kg. Zauważyłam spadek masy ciała jak w jednym dniu zjadłam poniżej 1000kcal. Normalnie spożywam jakieś 1600kcal.

Dzień dobry,
Warto sprawdzić poziom insuliny i glukozy we krwi, najlepiej testem obciążenia glukoza i zobaczyć czy nie ma insulinooporności, może Pani zbadać kortyzol, ACTH i prolaktyne, oczywiście morfologia, pełen pakiet tarczycowy.
z przeciwciałami, kreatynine, homocysteine.
Ciężko odpowiedzieć dokładnie na te pytania posiadając tak niewielka ilość informacji.