Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek?

Witam, cierpiałam na niedobór potasu (wynosił on 3,00). Miałam nadciśnienie, skurcze i drętwienie mięśni, straszliwe bóle głowy i przekrwione oczy. Lekarz przepisał mi Aspargin. Stosowałam go przez cały miesiąc po 2 tabletki dziennie. W tej chwili potas wynosi 4,1. Zamiast tabletek chciałabym stosować dietę bogata w potas. Jakie jest dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek? Czy można pić wodę kokosową, pytam gdyż już jestem zmęczona ciągłym jedzeniem pomidorów.

Prosze najpierw wyjasnic co powoduje spadek potasu, moze leki odwadniajace stosowane w leczeniu nadcisnienia...
Najlepsze zrodla potasu to warzywa, pomidory, marchew, ziemniaki, i owoce morele, sliwki, pomarancze itp
Spargin zawiera potas i magnez i dobrze uzupelnia niedobory
Pozdrawiam