Jakie leczenie stosować przy skręceniu stawu skokowego?

Witam, 11.12.2021 doznałem skręcenia stawu skokowego II stopnia lewej stopy, niestety przez brak wolnych terminów do rehabilitacji u spacjalisty które były aż na 20 stycznia 2022 musiałem wykonywać rehabilitację w domu, przez cały grudzień do początku stycznia robiłem ćwiczenia rehabilitacyjne które zobaczyłem u specjalistów w internecie, dziś jest już 16.02.2022 i lekka opuchlizna pozostała, nasila się po przejsciu dłuższego dystansu, niekiedy występuje też ból w obrębie kostki ale to sporadycznie, proszę napisać jakie maści bądź leki powinienem stosować żeby kotka wróciła do normalnego stanu, dziękuję za każdą odpowiedź.

Zdecydowanie powinien się Pan skontaktować z fizjoterapeutą, powielanie błędnych wzorców ruchowych czy obciążanie kończyny objętej procesem chorobowym nasila i przedłuża czas trwania stanu zapalnego. Może Pan stosować doustne leki przeciwzapalne (ibuprofen, ketoprofen, diklofenak), bądź maści zawierające wspomniane substancje. Leczenie powinien nadzorować lekarz.