Jakie mogą być konsekwencje zabiegu na bruksizm?

Witam, 1.5 miesiąca temu poddalam się zabiegowi z botoksem na bruksizm. Spowodowane to było głównie zgrzytaniem zębami i ścieraniem się ich, również jednak obietnicą zadowolenia z lagodniejszego owalu twarzy. Zostało wstrzykniete po jednym razie z każdej strony u stomatologa- lekarza medycyny estetycznej. Kiedy było wstrzykiwane z prawej strony poczułam różnice aniżeli jak z prawej strony, jakby coś się przekulo(??). Jednak ciężko jest mi to opisać i potwierdzić w 100%. Niestety minęło już trochę czasu, a a prawa strona wygląda nienajlepiej. Co prawda była to spontaniczna decyzja, która miała poprawić moje ogólne samopoczucie. Jakbym się dowiedziała o możliwych konsekwencjach wcześniej na pewno bym się nie zdecydowała. Jednak zaufalam lekarzowi. Ogólnie czuje się gorzej aniżeli przed zabiegiem. Nie mogę się do końca uśmiechnąć, z prawej strony jak próbuję mam wrażenie, że policzek opada na kącik ust. Robi się delikatny grymas i praktycznie nic nie zostało z mojego uśmiechu. Moje życie towarzyskie aktualnie mocno kuleje, tzn nie wychodzę z domu z tego powodu, przytylam z 10 kg. Chociaż wcześniej byłam wesoła, podobno śliczna, pełna życia dziewczyna. Czy jest szansa że to się ureguluje? Czy wróci to do normy po jakimś czasie i będę wyglądała jak przed zabiegiem?czy można to jakoś ćwiczyć, przyspieszyć? Proszę o pomoc! I czym to jest spowodowane. Dziękuję za odpowiedź!

Zastrzyk z toksyny botulinowej będzie paraliżował Pani mięśnie przez około 6 miesięcy. Można przyśpieszyć jego metabolizm udrożniając dodatkowo biochemiczne ścieżki metabolizmu odpowiednimi suplementami i nagrzewając miejsce nastrzykiwania przez 15 minut dziennie. Dobrze jest też usunąć przyczyny bruksizmu - ustabilizować miednicę, a także otworzyć i wypoziomować zgryz i zająć się ewentualnymi zaburzeniami metabolizmu. Pozdrawiam