Jakie mogą być skutki uboczne dużego stresu?

Dzień dobry, miałem jednorazowo dużą dawkę stresu. Od tamtej pory nie mogę się uspokoić, czuję niepokój, podenerwowanie, suchość w ustach, nie mam apetytu, nie mogę spać w nocy. Wydaje mi się że sytuację, która wywołała stres już opanowałem i wszystko jest OK, jednak uczucie stresu nie chce odejść. Czy to możliwie, że po tej dużej dawce stresu coś mi się w organizmie rozregulowało i wysoki poziom hormonów stresu utrzymuje mi się non stop mimo woli? Zacząłem brać lek Alprox i czuję się po nim spokojniejszy, ale apetytu nie mam dalej.

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji dot. samego zdarzenia stresowego i Pana reakcji, a także innych okoliczności - m.in. oceny Pana cech osobowości, historii radzenia sobie z podobnymi sytuacjami w przeszłości, a także ze stresem o mniejszym nasileniu, występujących obecnie objawów itp.

Pozdrawiam!

Witam,
wskazane jest dla Pana wsparcie psychoterapeutyczne, polecam paradygmat poznawczo - behawioralny.
Pozdrawiam serdecznie