Jakie objawy towarzyszą zespołowi mielodysplastycznemu?

Witam! U mojej mamy został stwierdzony zespół mielodysplastyczny. Cały czas ma małą liczbę płytek w okolicach 30000, hemoglobina poniżej normy, ostatni wynik CRP powyżej normy. Od 1,5 tygodnia ma temperaturę ciała sięgającą czasami 39 stopni. Chciałbym dodatkowo nadmienić, że podwyższona temperatura pojawia się w godzinach popołudniowych (okolice 17), rano temperatura jest w porządku. Na zdjęciu klatki piersiowej nie ma nic, płuc są czyste, także zapalenie płuc wykluczone. Lekarze twierdzą, że jest to tylko infekcja wirusowa. Czy mają rację? Czy jest czym się martwić? Czy możliwa jest infekcja wirusowa? Najgorsze jest to, że mogłabym w to wierzyć, żeby nie fakt, że gorączka utrzymuje się przez 1,5 tygodnia. Więcej objawów brak. Czy mógłby mi ktoś pomóc w weryfikacji tych objawów i powiedzieć co ewentualnie trzeba robić, jakie podjąć kroki? Z góry bardzo serdecznie dziękuje i czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam serdecznie,

lekarz stawia diagnoze na podstawie rozmowy z pacjentem i badania. Goraczka zazwyczaj jest wynikiem infekcji. Jeżeli na podstawie wyników badań, badania mamy i badań dodatkowych lekarze stwierdzają infekcję wirusową myślę, że nie ma powodów im nie wierzyc. Czasami goraczka jest wynikiem pogłębiania się choroby, niemniej skoro wyniki badań są stabilne, wykluczałabym taką opcję.

Pozdfrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty