Jakie przygotować posiłki dla osoby chorej na SM?

Mój wujek choruje na stwardnienie rozsiane. W sobotę przygotowujemy kolację, na którą go zapraszamy. Czy powinniśmy zmodyfikować menu pod kątem jego choroby? Czy są jakieś produkty, których nie mogą spożywać chorzy na sm? Troszkę głupio mi pytać o to wujka :(

Dzień dobry,

proszę zapytać wujka co lubi jeść a czego nie lubi. Może być to dla Pani wskazówka, czy jest na specjalnej diecie np bez glutenu i kazeiny.

Pozdrawiam