Jakie są czynniki braku wzrostu wagi?

Witam, mój chłopak ma 18 lat i od jakiegoś czasu nie może przytyć. Od jakiegoś czasu jeździ również na odczulanie ponieważ jest alergikiem. Chciałabym się dowiedzieć czy odczulanie może byc powodem tego że waga soi w miejscu. ciężko jest mu przytyć i bardzo łatwo schudnąć. Jeśli to nie wina szczepień to czy są jakieś inne czynniki jego braku wzrostu wagi?

Stosowane leczenie raczej nie ma związku z funkcjonowaniem metabolizmu i wagą ciała - przyczyny niedowagi radziłabym poszukać w innym miejscu. W pierwszej kolejności należy ocenić czy stosowana przez Pana dieta jest odpowiednia i pozwala na pokrycie potrzeb energetycznych i fizjologicznych organizmu. Jeżeli okaże się po konsultacji ze specjalistą, że pod kątem dietetycznym nie ma żadnych błędów lub niedoborów powinni Panowie skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia właściwej diagnostyki stanu zdrowia.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie.
Uważam, że odczulanie nie ma wpływu na spadek masy ciała. W pierwszej kolejności należy zastanowić się czy w stosowana dieta jest odpowiednio zbilansowana i dostarcza odpowiednią ilość energii. Wartość ta jest indywidualna i zależy od takich czynników jak wzrost, wiek, masa ciała i aktywność fizyczna. Być może dostarcza Pan zbyt małą ilość kalorii.
Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej,
w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line.

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351