Jakie są szanse na wyleczenie boreliozy u osoby w wieku 56-lat?

Pytanie o bolerioze.moja mama wtedy lat 56 zaczęła mieć objawy depresji i później demencji,uznano że to alzhaimer.Praktycznie nie ma z nią kontaktu i potrzebuje opieki jak roczne dziecko. Ostatnio wykrylosmy u niej bolerioze i zaczęła brac antybiotyk.bolerioza jest na pewno już od dawna pewnie jakieś 7 lat.Jakie są szanse na wyleczenie?poprawę jakości życia?Dlaczego żaden lekarz psychiatra czy neurolog nie zaproponował wykonania testu na bolerioze kilka lat wcześniej?

Witam serdecznie
Borelioza to trudna do wykrycia choroba. Żadne badania nie dają stuprocentowej pewności, że doszło do zakażenia. Podstawowy test Elisa, wykonywany w Polsce, może dawać wynik fałszywie negatywny nawet u 50 proc. chorych. Pacjenci często są leczeni neurologicznie, kardiologicz-nie, okulistycznie, a nawet psychiatrycznie, nie poznając tak naprawdę źródła swoich schorzeń.
Więcej na ten temat dowie się Pani tu:

http://razemztoba.pl/index.php?NS=srodek&nrartyk=5985

Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem, tak jak potrafię Pani doświadczanie emocjonalne i bezradność (z powodu późno zdiagnozowanej boreliozy) związane z chorobą Mamy.

Myślę, że jest możliwa poprawa jakości życia, poprzez optymalną profilaktykę/leczenie/pielęgnowanie Pani Mamy.
Natomiast nie potrafię Pani powiedzieć, jakie są szanse na wyleczenie.

Z mojej strony powiem, że najbardziej uzdrawiająca byłaby siła miłości i obecności...
(wiem, wiem, że czasami to może być duże wyzwanie...).

Z przesłaniem dla Pani i Mamy by wyleczenie stało się możliwe!
irena.mielnik.madej@gmail.com