Jakie są zalety zimnych kąpieli?

Jestem morsem jakie sa plusy a jakie minusy zimnych kompieli

Lek. Tomasz Budlewski

W plusach przede wszystkim wymienia się zwiększenie odporności, a co do wad to złe samopoczucie w pomieszczeniach gorących, ale to jest bardzo indywidualne i sądzę że jeżeli jest Pan "Morsem" to powinien Pan sam odczuwać. Czasem zbyt szybkie wejście do zimnej wody może powodować zaburzenia czynności serca.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, takie kąpiele maja bardzo wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych, wymienię tylko pozytywny wpływ na ukrwienie skory jak i narządów wewnętrznych, poprawę odporności w szczególności w niskich temperaturach a takze pozytywny wpływ na wygląd skory. Zalecam jednak wizyte u lekarza celem potwierdzenia ze u Pana kąpiele takie sa dozwolone. Pozdrawiam