Jakie spożywać posiłki podczas odchudzania?

Witam. Mam 24 lata i Mam 172 cm wzrostu i ważę 77,5 kg. Chciałabym schudnąć 15 kg. Pomóżcie mi co mam jeść na śniadanie,obiad,kolacje i przekąski??? Nie jem słodyczy w ogóle od 2óch miesięcy i smażonych....Ćwiczę jak tylko mam czas bo prowadzę swój salon fryzjerski wiec nie zawsze mam tego czasu....
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Witam, należy zacząć od zmiany dotychczasowego sposobu żywienia, skoro nie jest Pani zadowolona z obecnej masy ciała (wskaźnik masy ciała BMI 26,3 wskazuje na nadwagę). W tym celu proponuję rzetelnie wypełnić dzienniczek żywieniowy (do pobrania z mojej strony internetowej), wypełnić, odesłać i wówczas będzie możliwe ułożenie spersonalizowanej diety.
Pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

0
Dr inĹź. Katarzyna Kowalcze
Dr inĹź. Katarzyna Kowalcze

Witam,
podstawą diety są regularne posiłki. Pierwszy należy zjeść do ok. godziny po wstaniu, ostatni 2-3 godziny przed położeniem się spać.
Porcje posiłku będą zależały od Pani aktywności fizycznej.
Przykładowo dla diety 1200 kcal na śniadanie mogłaby Pani zjeść 2 kanapki z chleba razowego, każda z plasterkiem szynki drobiowej i pomidorem, na II śniadanie jogurt naturalny z owocem (kiwi,truskawki mrożone), obiad ryż brązowy lub kasza (ok. 1/3 woreczka), pulpety z warzywami czy talerz zupy warzywnej z mięsem drobiowym, podwieczorek: owoce (banan lub jabłko i mandarynka itp.), kolacja kanapka z chleba razowego i twarożek z chudego twarogu z warzywami.
Można poszperać i znaleźć w sieci poradniki z gotowymi dietami na określoną liczbę kalorii lub udać się do dietetyka, który pomoże Pani to rozplanować.

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty