Jakie właściwości odżywcze ma kawa?

mam takie pytanie, ktos tutaj napisal, ze kawa jest bardzo zdrowa. Ale kawa niestety zawiera bardzo duzo akrylamidu, ktory jest bardzo niebezpieczny. Jak to wiec jest? Oczywiscie mozna pic z umiarem, ale chipsy, papierosy tez mozna z umiarem, skoro tak do tego sie podchodzi. Jak to wiec jest z kawa?
ponad rok temu

Witaj,
Kawa - z ekspresu ciśnieniowego zawiera polifenole, które korzystnie działają na zdrowie. Espresso wypite po obiedzie lub obfitym posiłku korzystnie wpływa na trawienie - wzmaga wydzielanie soku żołądkowego. Co z kolei nie jest korzystne dla osób z chorobą wrzodową żołądka czy refluksem.
Wypicie 1-2 kawy dziennie - zawierającej akrylamid - nie powinno stanowić większego zagrożenia dla zdrowia. Większe jego ilości występują np. w skórce pieczywa czy frytkach.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek