Jedzenie makaronu a wpływ na zdrowie

Witam codziennie na kolacje jem makaron zwykly swiderki z mlekiem. Czy jest to niezdrowe i szkodliwe ze jem ten makron co wieczor od dluzszego czasu?

Witam Panią,

Wybór zwykłego makaronu na kolację nie jest najlepszym rozwiązaniem. Nie napiszę że jest to szkodliwe ale niezbyt zdrowe. Po pierwsze zamieniłabym makaron zwykły na razowy. Zwykły makaron jest pozbawiony tego co najlepsze, oczyszczony z błonnika i wielu witamin oraz minerałów. Po drugie codzienne jedzenie porcji węglowodanów, posiłku w postaci białego makaronu o wysokim indeksie glikemicznym, na kolacje może sprzyjać tyciu. kolacja powinna być lekkostrawna i zawierać więcej białka niż węglowodanów. Po trzecie posiłki powinny być urozmaicone a dieta nie może być monotonna.
Radziłbym nie jeść danego posiłku codziennie a już z pewnością wymienić makaron na bardziej odżywczy.
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, jedzenie takiej kolacji nie tyle jest niezdrowe, co, skoro wybrała Pani taki sam skład posiłku i jada w ten sposób od dłuższego czasu, może zubażać Pani dietę w niektóre składniki pokarmowe. Zwyczajowa dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona. BY ocenić, czy odżywia się Pani właściwie należy tego dokonać w oparciu o co najmniej kilkudniowy dzienniczek żywieniowy, nie w oparciu o 1 posiłek. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam