Jedzenie pomidorów przez cukrzyka

Witam siostrzenica ma 7lat i ma cukrzyce mam pytanie bo w szpitalu powiedzieli ze pomidory i Ogorka nie trzeba wazyc i liczyc, a mam pytanie co do pomidorow koktajlowych cherry, a dzisiaj kupilem pomidory paprykowe. Troszke wieksze od koktajlowych, trzeba je liczyc i wazyc ???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W takiej sytuacji należy zważyć pomidory przyjmując ze 100 g to 0,24 wymiennika węglowodanowego.