Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta w cukrzycy insulinozależnej

Proszę o odpowiedź?: Czy mając cukrzycę insulinozależną można jeść wszystko licząc WW i podając odpowiednią dawkę insuliny?? Np czy mogę zjeść konkretny obiad złożony ze smażonego kotleta i gotowanych ziemniaków z surówką? Czy można ziemniaki zastąpić frytkami (wyjątkowo) dostosowując dawkę insuliny?? Czy jeśli mam ochotę na batonika i policzę jego WW to mogę go zjeść podając insulinę?? Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Witam serdecznie, w przypadku cukrzycy ważne jest aby poprzez właściwą dietę wspomagać pracę organizmu i umożliwić przyjmowanie niższych dawek insuliny. Wszelkie odstępstwa od zdrowego modelu odżywiania nie są zalecane. Jednakże od czasu do czasu (a nie regularnie) zjedzenie frytek czy podobnego produktu jest dopuszczalne. Największym problemem jest niestety to, że jeśli raz spróbuje się odstąpić od pewnych zasad żywienia, to z biegiem czasu, coraz częściej się je powiela - a to już jest dużym błędem. Poza liczeniem WW proponuję również uwzględniać indeks glikemiczny oraz ładunek glikemiczny spożywanych produktów. Same wymienniki węglowodanowe pozwalają na wskazanie zawartości węglowodanów i służą do "szybkich obliczeń", jednakże nie uwzględniają reakcji metabolicznej organizmu na dany produkt.

Dietetyk, specjalista dietoterapii chorób sercowo-naczyniowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy