Beze mnie życie byłoby lepsze. Jestem beznadziejna i bez sensu. Jak pokonać depresję?

Nie wiem od czego zacząć. Już od ponad 4 lat mam depresję :(, nie wiem co już robić, z dnia na dzień jest po prostu coraz gorzej, codziennie płaczę, coś w głębi mnie mówi mi, że jestem beznadziejna i bez sensu, że życie beze mnie było by lepsze. Przez depresję mam problemy z chłopakiem i często się kłócimy, ale on mnie nie rozumie, nikt mnie nie rozumie, nawet przyjaciółka, wszyscy mówią, że będzie dobrze. Ale przecież nie wiedzą jak się czuję, a myślą, że mi pomogą tak jak mówią. Przez to czuję, że moje ambicje się obniżyły, myślałam, że po praktykach znajdę pracę w tym zawodzie, a byłam w tym najlepsza od koleżanki. Choć od 3 lat nie mogę znaleźć pracy wszyscy też naciskają na mnie, że nie pójdę do pracy, a ja normalnie boję się przebywać wśród ludzi, a szczególnie z nimi rozmawiać czy pracować. Nie potrafię :(. Kiedyś już chciałam się zabić połykając mnóstwo różnych tabletek, ale skończyło się tylko na boleściach brzucha nie do wytrzymania, które trwały chyba z rok. Codziennie myślę, żeby z tego świata zniknąć, że Świat beze mnie byłby lepszy. Tylko nie mówcie mi, żebym szła z tym do lekarza, bo mnie nie stać i nie jestem ubezpieczona nawet. Chciałam dodać, że mam 21 lat, myślałam, żeby odkręcić gaz czy skoczyć z 10 piętra, bo nie mogę już wytrzymać, aż mnie ściska w środku, ale nawet boję się śmierci :(.

Witam!

Pisze Pani, że cierpi na depresję od kilku lat, jednak nie napisała Pani, kto chorobę zdiagnozował i czy była Pani poddana leczeniu. Warto pomyśleć o wizycie u psychiatry, ponieważ Pani samopoczucie od dłuższego czasu jest znacznie obniżone.
Jeśli nie stać Pani na wizytę i nie jest Pani ubezpieczona, warto dowiedzieć się w OPS-ie, czy dostanie Pani wsparcie finansowe na leczenie i wizyty u lekarza. Ośrodki Pomocy Społecznej oferują również bezpłatną pomoc psychologiczną, z której mogłaby Pani także skorzystać.
Myślę, że potrzebna jest Pani pomoc specjalisty i praca nad problemami. W ciężkich chwilach zachęcam do korzystania z telefonu zaufania (bezpłatnego) dla osób w kryzysie emocjonalnym (116 123, w godz. 14-22). Będzie Pani mogła rozmawiać o swoich trudnościach, szukać rozwiązania dla problemów i co najważniejsze, uzyska Pani wsparcie i zrozumienie.

Pozdrawiam