To nerwica, depresja, czy po prostu taka jestem?

Witam, Mam 25 lat mieszkam w małym miasteczku, gdzie prawie wszyscy się znają. Dzieciństwo miałam smutne, mój tata był alkoholikiem i to na dodatek agresywnym. Prócz tego, że pamiętam tylko wieczne kłótnie i płacz byłam w oczach ojca zawszę tą gorszą córka. Moja siostra była ładniejsza, bystrzejsza i w ogóle naj. Ojciec nie żyje, mieszkam z mamą, moja siostra już z przyszłym mężem. Nadal jednak rywalizujemy ze sobą, która sobie lepiej ułoży życie, którą mama bardziej chwali - męczące to wszystko. Ja mam kochanego chłopaka, który mnie wspiera, czasem dopadaj mnie głupie myśli, że może powinnam znaleźć sobie innego, bogatszego, żeby mieć łatwiej w życiu, żeby mama była ze mnie dumna, aby mnie chwaliła, ale szybko odpędzam te niemądre myśli i przypominam sobie jaki mój chłopak jest dobry i jak się stara dla mnie. W życiu codziennym też nie jest najlepiej - wszędzie chcę być lubiana, uśmiecham się, dużo mówię, byle zostać zauważona - nie wiem dlaczego tak robię… A teraz to najgorsze - ciągły lęk, że nie sprostam, że nie osiągnę tego co bym chciała, że nie będę szła z podniesioną głową. Skończyłam studia, staram się o dobrą pracę, składam dokumenty, jednak tel. milczy - to całkiem mnie dołuje, najpierw stresuję się czy w ogolę się nadaję do takiej pracy, a później że do mnie nie dzwonią. Chodzę do psychiatry, miałam napady lęku, budziłam się w nocy, miałam napięte mięśnie barków i bóle kręgosłupa, szum w uszach łzawienie oczu jak na kogoś patrzyłam, poczucie, że jestem gorsza - czasem miałam nawet takie wizje jakbym zasypiała, kręci mi się w głowie i coś widzę, o czyś myślę, ale w innym świecie - myślałam, że wariuję, na szczęście teraz ustąpiły. Jak mam ze sobą walczyć i z tym co się ze mną dzieję? Chcę być szczęśliwa dla siebie, jak i dla niego.

Witam!
Oprócz kontaktu z psychiatrą zachęcam Panią do rozpoczęcia spotkań z psychologiem. Nie wszystkie problemy można wyleczyć lekami. Ból psychiczny, wewnętrzna presja, ale także lęki to sprawy, nad którymi dobrze jest pracować pod okiem psychologa lub psychoterapeuty. Rozwiązywanie swoich wewnętrznych problemów może pozwolić Pani odzyskać psychiczną równowagę i dać szansę na odnalezienie upragnionego szczęścia.
Opisane przez Panią emocjonalne trudności i potrzeba zaspokajania cudzych oczekiwań mogą wynikać z faktu, że wychowywała się Pani w rodzinie z problemem alkoholowym. Dlatego warto by skorzystała Pani również z terapii dla DDA ( Dorosłych Dzieci Alkoholików). Wsparcie i pomoc ze strony specjalistów może pozwolić Pani poradzić sobie z trudnościami i zamknąć sprawy z przeszłości.
Pozdrawiam