Jestem typem gruszki: jak przytyć w górnych partiach ciała?

Jestem 30-letnią kobietą. Mam typową sylwetkę gruszki - anorektyczne górne partie ciała i tendencję do tycia w biodrach, udach i pośladkach. W przeciwieństwie do większości kobiet, których problemy czytam na forum, chciałabym PRZYTYĆ w górnych partiach ciała, oczywiście nie zwiększając rozmiarów dolnych partii.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,.

dla figury typu gruszki najlepsze będzie połączenie zdrowej diety z odpowiednim treningiem fizycznym. Z jednej strony trzeba zapobiegać nadmiernemu gromadzeniu się tkanki tłuszczowej w okolicy bioder i ud, a z drugiej strony starać się rozbudować górne partie ciała, by złagodzic te proporcje.

Dieta powinna obfitować w warzywa i owoce, chudy nabiał, mięso oraz ryby, a także produkty zbożowe z całego ziarna. Należy unikać potraw tłustych, słodyczy, fast foodów, słodzonych napojów. Pić około 2 litrów wody lub herbatek dziennie. Polecane są ćwiczenia na dolne partie ciała, wyszczuplające uda, biodra i pośladki. Jednocześnie należy zadbać o górne partie ciała. Polcane są np. ćwiczenia z hantlami 1,5-2kg (lub butelką wody mineralnej), tzw. damskie pompki''. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie zapisanie się na specjalne zajęcia fitness lub trening na siłowni.

Pozdrawiam