Jestem uzależniony od masturbacji - czy ma to wpływ na mój intelekt?

Witam! Mam 17 lat i od pewnego czasu walczę z uzależnieniem od masturbacji. Jestem na dobrej drodze, lecz moim największym problemem na teraz jest to, że po ostatnim tygodniu masturbacji, postanowiłem robić to, ponieważ przez masturbację nabawiłem się przedwczesnego wytrysku, stosuję metodę start/stop. Jestem strasznie zmęczony, czuję po prostu, że mój mózg jest strasznie spowolniony. Kiedyś byłem pełen energii, miałem głowę pełną pomysłów oraz super zasób słów, a teraz ciężko mi się jakoś racjonalnie wysłowić oraz ciężko jest mi się skoncentrować w szkole na zajęciach. Czy spowodowane jest to przez masturbację? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Myślę, że to sprawa całkiem niezależna. Masturbacja raczej nie powinna mieć wpływu na Twoje zdolności intelektualne. To raczej sprawy całkiem niezależne. Radziłbym o Twoim problemie porozmawiać z rodzicami lub wybrać się do psychologa, który wyjaśni Ci podłoże Twojego problemu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty