Jestem uzależniony od masturbacji - czy ma to wpływ na mój intelekt?

Witam! Mam 17 lat i od pewnego czasu walczę z uzależnieniem od masturbacji. Jestem na dobrej drodze, lecz moim największym problemem na teraz jest to, że po ostatnim tygodniu masturbacji, postanowiłem robić to, ponieważ przez masturbację nabawiłem się przedwczesnego wytrysku, stosuję metodę start/stop. Jestem strasznie zmęczony, czuję po prostu, że mój mózg jest strasznie spowolniony. Kiedyś byłem pełen energii, miałem głowę pełną pomysłów oraz super zasób słów, a teraz ciężko mi się jakoś racjonalnie wysłowić oraz ciężko jest mi się skoncentrować w szkole na zajęciach. Czy spowodowane jest to przez masturbację? Pozdrawiam

Myślę, że to sprawa całkiem niezależna. Masturbacja raczej nie powinna mieć wpływu na Twoje zdolności intelektualne. To raczej sprawy całkiem niezależne. Radziłbym o Twoim problemie porozmawiać z rodzicami lub wybrać się do psychologa, który wyjaśni Ci podłoże Twojego problemu.