Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jestem wegetarianką - czy moje objawy mogą mieć związek z anemią?

Mam 15 lat. Od pewnego czasu czuję się źle. Boli mnie głowa, cały czas jestem senna, moje dziąsła stały się białe, spojówki również, mam suche ręce wyglądające, jak oliwa, cały czas głowa mnie boli, zdarzają się też zawroty głowy oraz czuję w ustach metaliczny smak. Pragę zaznaczyć również, że od 4 miesięcy jestem wegetarianką. Czy to mogą być początki anemii?

15 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą świadczyć o anemii. Proszę jednak pamiętać, że objawy te mają bardzo niespecyficzny i mogą być wynikiem zarówno anemii jak i bardzo wielu innych chorób. Proszę zatem skierować się do lekarza pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe w postaci na przykład morfologii, OB, analizy moczu czy glikemii. Pozwolą one zweryfikować przyczynę oraz rozpocząć właściwe leczenie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy