Już nie wiem jak mam się zabrać za odchudzanie, pomocy:(

Witam. Mam 20 lat i źle mi się żyje ze sobą. Nie lubię siebie, bo jestem za gruba i bardzo źle się z tym czuję, a nie umiem sobie poradzić. Jestem bardzo nerwowa i jak się zdenerwuje, a jestem w domu, to jem, jem, jem i jem. To są ogromne ilości tego. Nie potrafię się zmobilizować, zawsze mówię sobie od jutra to albo od pojutrza tamto, a tu już jest koniec kwietnia prawie, a ja chodzę taka paskudna. Mam 158 cm wzrostu i ważę 73 kg. Pomóżcie mi, bo nie wiem co mam już zrobić?
20 LAT ponad rok temu

Witam,

Twój masa ciała wskazuje na znaczną nadwagę. Powinnaś się zmobilizować i zacząć stopniowo redukować masę ciała. Musisz sobie uświadomić, że to Ty jesteś odpowiedzialna za swoją masę ciała i nikt za Ciebie nie pozbędzie się zbędnych kilogramów. Na początek pomyśl po, co i dlaczego chcesz się odchudzać. Następnie zrób sobie dziennik bieżącego spożycia, w którym będziesz zapisywać jak się odżywiasz- o której godzinie, co i ile jesz. Dzięki temu będziesz mogła sama przeanalizować swój jadłospis i wyeliminować z niego błędy. Aby to zrobić prawidłowo powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pamiętaj też o regularnych ćwiczeniach fizycznych. Postaraj się jak najwięcej ćwiczyć i być aktywną fizycznie przynajmniej 30 minut dziennie. Może to być szybki spacer połączony z ćwiczeniami, basen czy jazda na rowerze. Sport to nie tylko sposób na osiągnięcie szczupłej sylwetki, ale i recepta na dobry humor! Pomoże Ci się zrelaksować, dzięki czemu nie będziesz podjadać.

Pozdrawiam.