Karmienie dziecka piersią a spożywanie smażonych potraw

Karmię piersią 10-miesięczne dziecko. Dotychczas jadłam wszystkie potrawy grillowane lub pieczone, czy mogę już pozwolić sobie na rzeczy smażone, np. kotlet schabowy raz na jakiś czas, konserwy rybne, duszone buraczki?

Dzień dobry,

Potrawy smażone, wędzone, a także dania kapustne nie są wskazane, bo są ciężkostrawne dziecko może czuć dyskomfort - ból brzuszka, wzdęcia. Może Pani wprowadzić potrawy duszone np. buraczki.
Od czasu do czasu może Pan zjeść coś smażonego, ale w małej ilości i należy obserwować niemowlę.
Konserwy nie są wskazane ze względu na obecność konserwantów.