Kaszka na policzkach u dziecka

Moj syn ma prawie rok . Od urodzenia ma na policzkach tzw. kaszkę , małe krostki. Pytałam pielęgniarek , pytałam lekarza ale dali do zrozumienia ,ze to samo kiedys przejdzie. Kiedy ? Moze jest na cos uczulony ale powiedziano mi ze takim maluchom żadnych testów uczuleniowych sie nie robi . Dbamy o higienę dziecka . Od czego to moze byc?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być alergia na jakieś produkty spozywcze, przeciez dziecko jest teraz na etapie wprowadzania nowych smaków. Proszę obserwować kiedy się pojawia/ nasila.
Pozdrawiam