Kiedy dolegliwości nerwicy ustąpią?

witam.Pisalam juz w sprawie moich dolegliwosci nerwicy ,dostalam odpowiedz ,zebym skorzystala z pomocy psychologa ,ale czy to cos da ,czy moje dolegliwosci ustapia ,najbardziej martwi mnie brak energi ,potrafie przelezec pol dnia ,a czesto caly dzien ,meczy mnie juz to bo chciala bym zrobic to czy tamto ,ale gdy wstane to dziwnie sie czuje ,ze musze siadac albo sie klasc .Sa takie dni ze jest lepiej ,ale to tak ze jeden lub dwa dni czuje sie dobrze, a potem znowu kilka dni zle.,

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice

W przypadku nerwicy tak jak przy innej chorobie postępy leczenia zależą od czynników indywidualnych, takich jak: wiek pacjenta w którym wystąpiły objawy, czas po jakim zgłosił się po pomoc, nasilenia objawów, motywacja do zmiany, systematyczność w pracy terapeutycznej. Dzięki psychoterapii pacjent otrzymuje wsparcie i niezbędne warunki do uświadomienia sobie wewnętrznych konfliktów, odkrycia ich przyczyny. W trakcie psychoterapii przygląda sie swoim emocjom, uczy się nowych reakcji, wzmacnia poczucie własnej wartości i kształci umiejętności interpersonalne. Osoby z nerwicą korzystające z psychoterapii często dzielą sie na różnych forach swoimi doświadczeniami i opisują korzyści wynikające z uczestnictwa w psychoterapii- jeśli ma Pani wątpliwości to polecam zapoznać się z takimi wypowiedziami pacjentów.

To, czy pomoc psychologa będzie skuteczna zależy też od Pani. Przede wszystkim proszę pamiętać, że pomoc psychologa NA PEWNO nie będzie skuteczna jeśli się Pani po nią nie zgłosi. Dodatkowo nie ma żadnej innej opracowanej skutecznej metody leczenia problemów nerwicowych niż psychoterapia (chyba, że uciszanie objawów lekami Panią satysfakcjonuje). Proszę to przemyśleć.

http://www.gabinetzmian.pl