Czy lęk przed wymiotami to nerwica?

Witam, panicznie boje się wymiotów, lekarz stwierdził u mnie nerwice, męczy mnie juz 2 rok ten lęk ale od kilku miesiecy doszlo do tego ze boje sie jeść, często jest mi niedobrze,wtedy mój lęk rośnie(każdy mowi ze to z glodu) ale ja zaczelam bac sie nawet "uczuć" po zjedzeniu, przez co źle jem, co mogę z tym zrobić?psycholog odpada narazie, a ja chciala bym jeść i nie bać się tych wszystkich uczuc, nie przywiazywac do nich az takiej uwagi, blagam o jakas porade, pozdrawiam cieplutko.

Dzień dobry, tak lęk przed wymiotami może być objawem nerwicy. Z tego co Pani opisuje najprawdopodobniej się pogłębia. Z jednej strony pisze Pani że psycholog odpada, z drugiej strony chce Pani uzyskać pomoc. Tak naprawdę musi Pani pomyśleć o wizycie u lekarza psychiatry, który postawi solidną diagnozę, wprowadzi skuteczne leki. Z drugiej strony koniecznie jest połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Wtedy leczenie nerwicy jest skuteczne.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,

Wymienia Pani różne trudności związane z jedzeniem, których chciałaby się Pani pozbyć, ale jednocześnie wyklucza Pani ewentualną konsultacje z psychologiem lub psychoterapeutą, który by mógł pomóc szerzej rozeznać naturę problemu, co w obecnej sytuacji wydaje się być najbardziej adekwatne - szczególnie, że trudne uczucia raczej się nasilają niż zmniejszają. Dodatkowo zdaje się temu sprzyjać wcześniejsza diagnoza lekarska dotycząca nerwicy. Osobiście sugerowałbym rozeznać szerzej sytuację związaną z Pani trudnością przy pomocy specjalisty, wtedy uniknie Pani zawodu z powodu nieadekwatnej lub niepomocnej porady internetowej.

Pozdrawiam serdecznie