Kiedy wykonuje się badanie EMG?

Witam kiedy wykonuje się badanie EMG, czy jeżeli badanie odruchow jest w normie to wykonuje się tego typu badanie. Bardzo proszę o wytłumaczenie bo nie znalazlem nigdzie takiej informacji.

Badanie EMG pozwala na ocene zapisu z mięsni, i nerwów Wykonuje sie w razie podejrzenia uszkodzenia mieśni czy / i nerwów obwodowych, rdzenia kręgowego;
Kwalifikuje i kieruje na EMG NEUROLOG, po badaniu. Ważna kompleksowa ocena neurologiczna; ocena stanu zdrowia, obciążeń, nastroju, snu; trybu życia, Pozdrawiam i zapraszam ;