Klindamycyna 600 i soda oczyszczona na ropień na dziąśle

Lekarz stomatolog zlecił mi Klindamycyna 600 trzy razy na dobę (co osiem godzin) i sodę oczyszczoną do płukania trzy razy dziennie ...z uwagi na dosyć okazały ropień na dziąśle jak i opuchlizne po prawej stronie twarzy........kiedy mogę oczekiwać pierwszych efektów zastosowanej kuracji bo póki co po pierwszej dobie takich nie dostrzegam.......

Antybiotyk potrzebuje czasu,żeby pokazać co potrafi, jeżeli jest właściwie dobrany - zwykle jest to druga, trzecia doba. Kiedy nie ma spodziewanego efektu można antybiotyk zmienić. W przypadku ropnia sama farmakologia może być niewystarczająca - potrzebne są jeszcze rękoczyny i tu decyduje lekarz kiedy i co robić.