Kłopot z rozróżnianiem pojęć związanych z czasem u 9-latka

Mój 9 letni syn ma kłopoty z rozróżnianiem pojęć miesiąc,rok,tydzień nie umie powiedzieć ile rok ma dni, miesięcy. Wie ile dni mkonkretny miesiąc(luty maj) ,ale jeśli spytam ogólnie i użyje zdania:ile miesiąc może mieć dni?-zawsze pada odpowiedź 364 lub 12dni.Tak samo jest z rokiem.Od jakiegoś roku ćwiczymy te pojęcia,raczej nie regularnie ale co 2-3 tyg wracam do tego - może to za rzadko?Nigdy też nie wie jaki jest dzień.Mój syn zna dni tyg.,miesiące,kolejność,zna się na zegarku,czy to normalne

Witam. Dla rozwiania pani wszelkich wątpliwosci najlepiej jest się udać do poradni psychologiczno-pedagogicznej gdzie badają m.in poziom intelektualny dzieci i można się bezpośrednio dowiedziec czy rozwój przebiega prawidłowo czy tez coś się dzieje z dzieckiem.
Magdalena Brabec