Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania

Należy zapytać druga stronę ( i siebie samą również) co jest powodem kłótni. Porozmawiać dlaczego nerwy i emocje. Może nie radzicie sobie w nowej rzeczywistości? Jeżeli tak to dlaczego? Jak możecie pomóc sobie nawzajem. Może poprosić o pomoc rodzinę? Nie należy się dać unieść emocjom i szczerze porozmawiać. Ważne aby obydwie strony otworzyły się, tylko wtedy będziecie mogli się zrozumieć i znaleźć dobre wyjście.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Kłótnie po urodzeniu dziecka

Witam , ja mam 33. , partnerka 37 lat , w związku jesteśmy 4 lata , mamy syna 18 miesięcy , razem mieszkamy 3.5 roku . Jak każdy związek mieliśmy wzloty i upadki ale ok 6 miesiącach po urodzeniu syna non stop humory , kłótnie , szukanie zwady z jej strony. Nie wiem co mam dalej robic bo nie chce zostawić syna ale czasami zadaje sobie pytanie czy to ma sens? Kiedyś mały bedzie miał swoje zycie , a co z moim? Nawet jej matka powiedziała mi ze wie jaka ona jest i zrozumiałby gdybym odszedłcodalej
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Wybiega Pan myśleniem daleko w przyszłość, a trzeba spojrzeć na to, co jest. Pierwsze dziecko w związku wiele zmienia. To bardzo trudny okres dla pary, bywa, że to istna szkoła przetrwania. Dla kobiet ten okres wychowawczy bywa bardzo męczący. Może partnerka nie mówi o oczekiwaniach, jest ciągle zła? Być może to reakcja na bliskość, z której nie każdy może czerpać pełnymi garściami. Często w związku odtwarza się relacje z matką, a ta widać, że u partnerki może być kłopotliwa skoro wypowiada takie opinie. Proszę porozmawiać i wybadać, o co chodzi. Zawsze można skorzystać z konsultacji lub psychoterapii dla par

0

Witam, jesteście Państwo w bardzo trudnym okresie związku, skoro partnerka prowokuje awantury i wygłasza w/w teksty najprawdopodobniej sytuacja zaczęła ją emocjonalnie przerastać. Proszę przedyskutować poziom obciążeń obowiązkami domowymi, sposób zorganizowania Waszej codzienności, stworzyć możliwości "zostawiania domu" dla niej i dla Was razem. Standardem powinny być wspólne wyjścia- bez dziecka, przynajmniej raz w tygodniu , przynajmniej jedno popołudnie kiedy to Pan zostaje z dzieckiem a ona ma "wolne i wychodne"
Trudnym ale wykonalnym zadaniem dla Pana byłoby nie dać się sprowokować, puszczać mimo uszu, dystansować się kiedy " czepia się i nie wiadomo o co chodzi" Proszę starać się zrozumieć, że Pana partnerka może być skrajnie wyczerpana psychicznie opieką nad dzieckiem, fizycznie wykończona w związku z rewolucją hormonalną, którą przechodzi, że raczej potrzebuje pomocnej dłoni i spokoju niż porzucenia ze strony partnera. Pozdrawiam i trzymam kciuki za przetrwanie Waszej rodziny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Kłótnie w związku

czy jestem zlym mezem kocham swojo zona bardzo zrobilbym dla niej wszystko a kuci sie ze mna z byle powodu nie wiem czy to wina ciazy czy ze mna jest cos nie tak
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Ze względu na bardzo enigmatyczny opis trudno jest odpowiedzieć na Pańskie pytanie. Ciąża i wynikające z niej zmiany mogą mieć wpływ na zachowanie Pana żony. Niewątpliwie warto jednak, by porozmawiać z żoną o całej sytuacji i o Pana uczuciach w związku z jej zachowaniem.

Pozdrawiam.

0

Witam. Ciąża może powodować nadmierną nerwowość, ponieważ w organizmie kobiety zachodzą zmiany hormonalne. Może Pan przypomnieć sobie od jakiego momentu żona zaczęła bardziej krzyczeć. Myślę tez, ze warto o zmianie jej zachowania porozmawiać z żoną, może Pan powiedzieć co Pan odczuwa w sytuacji kłótni.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty