Konieczność udania się do lekarza z 15-letnim synem, który nie przybiera na wadze

Witam, Nasz syn ma 15 lat, 177 cm wzrostu, waży 60 kg i jest bardzo szczupły. Martwi nas to bardzo i nie wiemy czy to coś złego czy wszystko jest w porządku. Odżywia się regularnie, spożywa 5 posiłków dziennie. Według nas je bardzo dużo. Czasem nawet dziwimy się, że może tyle zjeść. Je więcej niż mój mąż. Ale z tego jedzenia nic nie przybywa na ciele. Zawsze jego sylwetka jest taka sama i cały czas jest chudy. Czy mamy udać się do lekarza? Proszę o radę. Pozdrawiam Magda

Witam,

W tym wieku nastepują olbrzymie zmiany w organizmie młodego człowieka zatem zapotrzebowanie energetyczne też jest wysokie. Być może ocena że syn dużo je jest Państwa subektywnym odczuciem a nie stanem rzeczywistym. Oczywiście nie można wykluczyć że powodem zbyt szczupłej sylwetki jest np. celiakia zatem należałoby zgłosić się lekarza aby zadecydowal o ewentualnym postepowaniu diagnostycznym