Niska waga ciała u 22-letniej osoby

Witam, mam 22 lata, ok.165cm wzrostu i ważę mniej więcej 47 kg.Od dziecka byłam szczupła.Rodzice i rodzeństwo również są szczupli. Jem dużo,mam apetyt,nawet w nocy bywam głodna,o późnych porach także muszę coś zjeść.Poziom białek mam zazwyczaj podwyższony,badania krwi dobre,anemii nie wykazały badania.Jestem po jednej ciąży,w której też prócz brzuszka mało przybrałam.Po porodzie momentalnie wszystko zgubiłam i wróciłam do swojej wagi.Czy jest cień szansy bym mogła przytyć, czy to genetyczne?

Czy badana była tarczyca? Skoro Pani tak często jest głodna, może metabolizm jednak jest przyspieszony. Czy pali Pani papierosy?
Czy czuje się Pani dobrze fizycznie i psychicznie poza dyskomfortem wynikającym z wagi?
Jeśli uważa Pani, że źle się czuje i wygląda z taką wagą, można popracować nad dietą , ale indywidualnie , w gabinecie dietetyka.
Zawsze dietą można dużo wypracować, również ćwiczenia pomogłyby - zbudowałaby Pani więcej tkanki mięśniowej. Poprawiłby się wygląd, waga w kg - zatem samopoczucie również.

Pozdrawiam.
Joanna Arciszewska.

Mgr inĹź. Joanna Arciszewska

Witam,

możliwe, że o szczupłej budowie Pani ciała decydują geny.
Jeśli Pani dieta jest prawidłowo zbilansowana, nie zmniejsza Pani porcji to warto poszerzyć diagnostykę laboratoryjną.
Gdy wszystkie wyniki wskazujące na poprawną i prawidłową pracę układu trawiennego (w tym wykluczenie stanów zapalnych jelit, alergii, celiakii) będzie oscylowało w granicach normy - to wówczas możemy śmiało mówić o genach.
Pozdrawiam
Asia Szmitka-Łuszczyk