Niska waga ciała u 16-latki

Witam, piszę w sprawie diety która miałaby na celu dodać córce kilka kilogramów. Od zawsza zmaga się z problemem 'niedowagi' choć je kilka porządnych dań dziennie. Był też problem, ze szybko rosla i wg lekarzy ta niedowaga była normalna. Dodam ze przestała rosnąć 3 lat temu a waga stoi w miejscu. Jej rodzeństwo nie ma takiego problemu. Córka nie jest na nic uczulona, ma 16lat, mierzy 1,70m a waży jedynie 50kg !! Prosze o pomoc

Witam
Proponuj sprawdzic czy organizm corki nie jest obciazony pasozytami, poza tym czy nie ma nadczynnosci tarczycy oraz zaburzen wchlaniania. W tym celu nalezy wykonac badania w laboratorium lub w Gabinecie Dietoterapii

pozdrawiam serdecznie

Przede wszystkim warto byłoby się upewnić, że córka faktycznie zjada wszystkie posiłki i nie stosuje środków przeczyszczających lub wymiotów po jedzeniu.

Można również zrobić podstawowe badania u lekarza.

Jeżeli w Pani rodzinie występowały przypadki tak szybkiej przemiany materii, to nie należy się tym tak mocno przejmować. Córka z wiekiem naturalnie przybierze na wadze.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl