Niska waga ciała pomimo spożywania dużej ilości jedzenia

Brat ma 38 lat caly czas jest chudy I watly, pochlania bardzo duze ilosci pokarmu , I duzo wydala , jest energiczny I duzo sie rusza martwi mnie jednak to ze ilosci pochlanianego pokarmu , kalorii nie efektuje jego wagi Wykuczona jest bulimia , mysle jednak o pasozytach ?? Prosze o pomoc I jakie badania ewentualnie trzeba zrobic-

"Szeląg dam od wychodu, nie zjem jeno jaje:
Drożej sram, niźli jadam; złe to obyczaje."
Pisał Jan Kochanowski.
Proszę wybaczyć, ale nie mogłem się powstrzymać. Można zrobić po prostu badanie kału na pasożyty. Pomyślałbym też o nadczynności tarczycy. Żeby ją wykluczyć trzeba oznaczyć we krwi hormony TSH fT3 fT4.
Pozdrawiam.