Kręgosłup L o wyrównanej lordozie z dyskretną lewowypukłą skoliozą i zaznaczoną rotacją trzonów wokół osi długiej

Witam serdecznie, prosiłabym o odczyt wyników badania radiologicznego: kręgosłup L o wyrównanej lordozie z dyskretnę lewowypukłą skoliozą i zaznaczoną rotacją trzonów wokół osi długiej. Trzony bez zniekształceń. Przestrzenie L3/L4 i L4/L5 są obniżone w częściach przednich. Wizytę u lekarza prowadzącego mam za jakiś czas a chciałabym poznać diagnozę. Jakie jest wskazanie leczenie takich objawów? Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Wynik badania może sugerować początki choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Rozpoznanie należy do lekarza prowadzącego dlatego sugeruje udać się z wynikiem do lekarza prowadzącego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.