Krótka miesiączka - co jest przyczyną?

Powinnam dostać okres 10 kwietnia, a dziś go dostałam i pierwszy raz mi się zdarzyło, że jest go bardzo mało i jest brązowy, oraz dwa razy miałam gęstą serowatą wydzielinę, przy czym okolice intymne bardzo mnie bolały i nie było mowy o stosunku, gdyż sprawiał mi bardzo ból. Po pewnym czasie to mija i jest wszystko w porządku.

Co to może być, czy trzeba to leczyć?
Dziękuję za odpowiedź. (mam 19 lat)

Witam!

Powyższe dolegliwości są charakterystyczne dla infekcji w obrębie pochwy. Aby ustalić co wywołało zakażenie (grzybica, bakterie) musi Pani udać się do ginekologa. Charakter upławów wskazuje na grzybicę, jednak bolesne stosunki są bardziej charakterystyczne dla infekcji bakteryjnej. Podczas badania ginekologicznego lekarz będzie prawdopodobnie mógł to ustalić. Konieczne będzie leczenie antybiotykami. Możliwe, że wystarczy leczenie miejscowe (globulkami dopochwowymi), czasami jednak niezbędne jest przyjmowanie leków również doustnie.