Krwawienie po pierwszym stosunku - czy mam powody do obaw?

Witam. Mam 18 lat i niedawno przeżyłam swój pierwszy raz z chłopakiem. Nie wiem czy doszło do przerwania błony dziewiczej, gdyż nic takiego nie czułam, a ból towarzyszył mi przez cały stosunek. Nie wiem jednak, czy jest możliwe, aby członek bez przerwania błony, wszedł aż tak daleko. Krwawienie było, ale może być to spowodowane rozpoczęciem stosowania przeze mnie tabletek antykoncepcyjnych.

Ostatnio zrobiliśmy to po raz drugi, ból był, ale minimalny, do zniesienia, natomiast po wytrysku razem z nasieniem wyleciało ze mnie sporo krwi i pojawił się ból, który po chwili się zmniejszył, a po kilku godzinach w ogóle go nie było. Co może być nie tak? Czy konieczne jest przeprowadzenie jakiegoś badania w gabinecie ginekologicznym?

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Bardzo często zdarza się że przy pierwszym stosunku dochodzi do krwawienia. Moment przerwania błony dziewiczej, jeśli do niego doszło, mogła Pani przeoczyć. Przyczyna krwawienia może być także związana z początkiem zażywania tabletek hormonalnych.

Przy drugim stosunku mogło dojść do uszkodzenia rany powstałej przy pierwszym stosunku. Stąd też możliwość obecności delikatnego bólu.

Jeśli objawy nie ustąpia w najbliższych dniach proszę skonsultować się z ginekologiem.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl