Krwawienie z odbytu: przyczyny

Witam. Mam 22 lata. Od dłuższego czasu mam krwawienia z odbytu;/. Krwawienia odbywają się tylko przy oddawaniu stolca, czasem krew jest tylko na papierze, a czasem krwawienia są dość obfite. Skutkiem tych krwawień jest anemia (Hgb 7.3 g), przez ktorą trafiłem do szpitala. Podczas pobytu w szpitalu zostały przeprowadzone badania: gastroskopia i kolonoskopia, które nic nie wykazały (co jest tym bardziej martwiące, bo krwawienia dalej występują). Przeszedłem na dietę wysokożelazową, by odbudować poziom Hgb. Powoli wracam do siebie i czuję się lepiej (przynajmniej nie słabnę). Najgorsze jest to, że diagnoza nie została jasno postawiona. Nie wiem co mam robić. Proszę o poradę. Pozdrawiam.
22 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

Obecność świeżej krwi w stolcu bądź na papierze toaletowym wskazuje najprawdopodobniej na patologię, która leży w końcowym odcinku przewodu pokarmowego. Pisze Pan, że dotychczas wykonane badania, w tym kolonoskopia, nie wyjaśniły przyczyny problemu. Jeśli jednak dolegliwości się utrzymują, radziłabym spróbować poszukać pomocy w innym miejscu - być może konieczne będzie powtórzenie badań? Myślę, że warto wybrać się do specjalisty chorób odbytu i odbytnicy - proktologa.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty