Krwawienie z szytej rany

Witam, Miałam wypadek, w wyniku którego doznałam urazu głowy. Na oddziale ratunkowym lekarz założył szwy, Uczynił to bez wycięcia włosów z okolicy rany i są one wplątane w szwy w dodatku następnego dnia z rany jeszcze leciała krew. Czy lekarz powinien zawsze przed szyciem rany głowy usunąć włosy z tego miejsca? Czy naturalne jest to że z zaszytej rany leci krew?

Czasami zdarza się krwawienie z zeszytej rany na głowie ze względu na duże ukrwienie skóry głowy, spowodowane drobnymi naczyńkami w okolicy rany. Dla lepszego gojenia się rany okolica rany powinna być oczyszczona z włosów.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Rana przed zeszyciem powinna zostać wygolona w wystarczającym zakresie, następnie oczyszczona i zeszyta. Krwawienie z rany może jeszcze pojawić się, niestety zrobi się skrzep we włosach, który trzeba będzie usunąć.