Krwotoczne zapalenie żołądka a dieta

Witam, Właśnie dowiedziałam się że mój tata ma krwotoczne zapalenie żołądka. Bardzo proszę o poradę odnośnie diety. Co powinien jeść ponieważ na chwilę obecną to dużo spożywa mięsa w postaci wędliny jak również do obiadu np. smażone kotlety, ryby itp Podaję swojego maila aby otrzymać odpowiedź  Pozdrawiam, Sylwia K.

Zalecana jest przede wszystkim dieta lekko strawna, która nie będzie niepotrzebne podrażaniała żołądka. Należy wykluczyć potrawy smażone (zwłaszcza w głębokim tłuszczu czy panierowane), ostro przyprawione.Trzeba uważać na cebulę, czosnek, paprykę chilli. Warzywa i owoce najbezpieczniej jeść gotowane lub duszone. Warto zwrócić uwagę również na przyjmowane leki - kwas acetylosalicylowy (aspiryna) będzie podrażaniać żołądek