Kryzys przed maturą

Proszę o pomoc. Niedługo juz matura a ja kompletnie nie wiem jak mam sobie z tym poradzic. Nie mam pojecia jak ogarnąc cały ten materiał, do tej pory nie było nawet jak bo pełno zadane w szkole. Bardzo sie tym wszytskim przejmuje. Co innego uczyc sie z lekcji na lekcje niz tako ogarnac wszytsko. Ponad to mam słabą pamięc musze duzo powtarzac zwłaszcza sama do siebie. Nie umiem przeczytac i juz zapamietac wszystko. Nauka zajmuje mi duzo czasu. Bardzo mnie to stresuje, pobadłam w bezsennosć.

Witam. Trzeba potrafić zrzucać z siebie napięcie. Pani żyje w ciągłym stresie, na pograniczu paniki. Dlatego należy umiejętnie odstresować się: ćwiczenia fizyczne, taniec, spacery, odpoczynek na łonie natury (śniegu), ruch i jeszcze raz ruch, po to, aby ciało zmęczyło się fizycznie, a nie psychicznie. Ma Pani jeszcze sporo czasu. Trzeba zorganizować sobie czas nauki i odpoczynku. Mogę pomóc kom 698661921
Maria Fraszewska

w stres wpedzaja Pania najprawdopodobniej mysli... nalezy im sie przyjrzec..i nauczyc sie oddzielac je od faktow. czego sie Pani boi? i czy to jest prawdziwy lek? np."nie zdam"
fakty to: jeszcze nie ma matury, ucze sie lub nie ucze sie i nie wiem, co bedzie (chyba, ze jest Pani jasnowidzem), a mysli to "nie zdam"itd.to na chwilke pomoze, a jak sie to zrobi 1000 razy, to lek sie zmniejszy. a uczyc nalezy sie codziennie porcjami i powtarzac...mozna tez popracowac nad tym z psychoterapeuta.pozdrawiam Violetta Ruksza