Jak poradzić sobie z fobią społeczną na maturze ustnej?

Jak poradzić sobie z fobią społeczną na maturze ustnej? Za parę miesięcy będę mieć maturę a kompletnie nie potrafię sobie poradzić z przemawianiem przed ludźmi. Na próbnej maturze z angielskiego mało co się nie popłakałam ze stresu. Umiem angielski nawet dobrze ale kiedy mam cokolwiek powiedzieć to mam kompletną pustkę w głowie. Żeby lepiej zobrazować sytuację część pisemną rozszerzoną zdałam na 100% a ustną tylko na 50%. Tak samo mam z językiem polskim. Wiem że nie dam sobie rady i po prostu stanę przed komisją i się rozpłaczę. Rodzice nie rozumieją czym się stresuje bo według nich jestem tylko trochę nieśmiała i wszystko będzie dobrze. Czy jest coś co mogę zrobić żeby sobie pomóc. Wolałabym uniknąć wizyty u psychologa. Byłam u jednego parę lat temu i była to dla mnie bardzo stresująca i niemiła wizyta i więcej już tam nie poszłam.

Jeśli wiele lat na własną rękę próbuje sobie Pani poradzić z trudnością i nie przynosi to oczekiwanych efektów, może warto jednak skorzystać z pomocy specjalisty? Szczególnie, że ostatnia wizyta była dość dawno temu i wiele mogło od tego momentu się zmienić. Psycholog, psychoterapeuta pomoże Pani zrozumieć głębsze przyczyny nadmiernej nieśmiałości i lęku społecznego, pracować nad poczuciem wartości i pewności siebie, a także nauczyć akceptować błędy i porażki. Zachęcam do rozpoczęcia działań już teraz, gdy ma Pani wystarczająco dużo czasu.