Fobia społeczna a ustna matura

Mam stwierdzoną fobie społeczną ,od niedawna się leczę,za 5 miesięcy mam maturę.Czy jest jakaś szansa żebym nie musiała zdawać matury w części ustnej lub żebym miała jakieś ułatwienia?

Witam Panią. To bardzo ważne, że już teraz sprawdza Pani ewentualne możliwości. Proponuję Pani skontaktować się bezpośrednio ze specjalistą, który rozpoznał u Pani fobię społeczną. Proszę zwrócić się do tej osoby o wystawienie zaświadczenia. Następnie proszę wysłać zapytanie do miejscowego kuratorium oświaty, które może rozstrzygnąć tą kwestię na podstawie obowiązujących przepisów. Do pisma do kuratorium proszę dołączyć zaświadczenie od wcześniej wspomnianego specjalisty. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam
Nie otrzyma Pani zwolnienia z części ustnej egzaminu.
Centralna Komisja Egzaminacyjna, na podstawie
orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego,
może przychylić się do Pani prośby i zezwolić,
by mogła Pani przystąpić do egzaminu w warunkach
dostosowanych do Pani indywidualnych potrzeb
edukacyjnych i możliwości psychofizycznych,
np. możliwość przystąpienia do egzaminu
w oddzielnej sali. I co dalej?
Czy takie strategie unikowe chce Pani stosować
w każdej sytuacji? Co ze studiami, z pracą,
z życiem towarzyskim?
Wnioskuję, że leczy się Pani tylko farmakologicznie.
W leczeniu wszelkich fobii najskuteczniejsze
rezultaty przynosi połączenie leczenia
farmakologicznego z terapią psychologiczną
Pięć miesięcy to niewiele czasu, ale przy rzetelnym
Pani zaangażowaniu i dobraniu odpowiedniej
metody może Pani powrócić do normalnego życia
bez ciągłego lęku i niepokoju.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
ewentualnie podjąć terapię to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Nie, nie ma w takim wypadku możliwosci zwolnienia z matury.
Ale masz jeszcze aż 5 miesięcy! To ogrom czasu, który możesz wykorzystać w szczegółowym przygotowaniu się do egzaminu - również przygotowaniu mentalnym. Trzymam kciuki.