Wyrzuty sumienia z powodu strachu przed maturą

Mam 20 lat. Minął ponad rok, ale mam tak potworne wyrzuty sumienia, że nie mogę sobie tego darować. Zawsze byłam tchórzliwa, w zeszłym roku tak bałam się matury (obawiałam się, że nie dam), że...postanowiłam do niej nie podchodzić, prawie zrezygnowałam. Rodzice mnie "zmusili", a wyniki, miałam...80-100%. Do dzisiaj wyrzucam sobie, jak mogłam być taka głupia. Okazuje się, że miałam bardzo szeroką wiedzę. Dlaczego tak się stało i jak sobie wybaczyć?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Palenie papierosów vs. nasza wiedza

Zadajmy sobie pytanie, może dziwne ale właściwe: Co Pani dają te wyrzuty sumienia? Jeśli nie służą jakiemuś konstruktywnemu działaniu, można je bez żalu porzucić. Proszę czerpać naukę. Po pierwsze jest bardzo dobrze, że Pani zdała tak dobrze. Po drugie może się Pani nauczyć, że lek Panią myli, jest przesadzony, wyolbrzymiony. Następnym razem, gdyby lek opanowywał Panią przed jakimś działaniem, będzie Pani mogła sobie przypomnieć, że jest on znacząco przesadzony i podjąc działanie.

Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

0

Dzień dobry, zastanawiam się co sobie Pani wyrzuca - czy to, że rodzice musieli Panią zmusić, rozumiem z Pani zapytania, że przystąpiła Pani do matury i zdała. Jak jest obecnie - czy nadal boi się Pani takich sytuacji, czy unika Pani egzaminów? Co do zeszłego roku myślę, że było to dla Pani trudne, jednak cenne doświadczenie z którego będzie Pani mogła korzystać w przyszłości. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty