Wyrzuty sumienia z powodu strachu przed maturą

Mam 20 lat. Minął ponad rok, ale mam tak potworne wyrzuty sumienia, że nie mogę sobie tego darować. Zawsze byłam tchórzliwa, w zeszłym roku tak bałam się matury (obawiałam się, że nie dam), że...postanowiłam do niej nie podchodzić, prawie zrezygnowałam. Rodzice mnie "zmusili", a wyniki, miałam...80-100%. Do dzisiaj wyrzucam sobie, jak mogłam być taka głupia. Okazuje się, że miałam bardzo szeroką wiedzę. Dlaczego tak się stało i jak sobie wybaczyć?

Pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Dzień dobry, zastanawiam się co sobie Pani wyrzuca - czy to, że rodzice musieli Panią zmusić, rozumiem z Pani zapytania, że przystąpiła Pani do matury i zdała. Jak jest obecnie - czy nadal boi się Pani takich sytuacji, czy unika Pani egzaminów? Co do zeszłego roku myślę, że było to dla Pani trudne, jednak cenne doświadczenie z którego będzie Pani mogła korzystać w przyszłości. Pozdrawiam.